Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Konečně nezpochybnitelné důkazy působení homeopatie na lidský i zvířecí organizmus !

21. 10. 2016 17:35:00
Úvodem bych rád upozornil všechny,kteří jsou skálopevně přesvědčeni o tom,že jim někdy pomohla homeopatická léčba, aby dále nečetli-mohl by se jim po přečtení článku zhroutit svět.Pár lidí jsem opravdu přivedl k slzám zoufalství.

V neděli proběhne hromadná otrava homeopatiky v Praze, Brně a Ostravě. Při příležitosti této akce pořádané spolkem Sisyfos , si dovoluji zveřejnit text, který vám konečně vysvětlí velikou záhadu - mechanizmus účinku homeopatie.

Akce klubu Sisyfos je recese, Můj text je míněn zcela vážně.

Nedávno jsem na odborném lékařském fóru narazil na kazuistiku jední paní doktorky (MUDr) a zároveň homeopatky, která popisovala léčbu jedné ze svých pacientek trpících několik měsíců na bolesti svalů a kloubů.Po dlouhodobé neúspěšné diagnostice a léčbě vším možným, paní doktorka této pacientce nakonec nasadila homeopatika, načež všechny potíže po týdnu vymizely ! Paní doktorka k tomu v závěru kazuistiky uvádí : "chce někdo ještě lepší důkaz, že homeopatie opravdu funguje" ?

Ne nechci , stačí mi tento , je dost silný na to, aby ukázal, že homeopatie opravdu NEfunguje !

Začněme v říši zvířat:

Oblíbeným argumentem zástanců homeopatie je fakt, že homeopatika přeci zabírají i na zvířata (a děti) ,kdy lze těžko pracovat s placebo efektem. Tak prosím: kočička naší babičky před pár lety onemocněla.Najednou začala mít občasné křeče a záškuby.Trvalo to několik týdnů, až se babička odhodlala k veterináři.Ten diagnostkoval epilepsii a naordinoval homeopatické bobule.Kočička to byla však perzská a velice nevrlá, syčela nejen na cizí lidi (to běžně) ,ale někdy i na babičku a při pokusu o podání bobule do papule nejen že syčela ,ale i škrábala.Takže to babička velice rychle vzdala a žádné bobule nedala a naštvaná je vyhodila .Výsledkem bylo totální uzdravení kočičky - zhruba do týdne.Jaké štěstí, že babička nebyla důsledná , jinak by asi bylo na světe o jednoho zastánce homeopatie více .

Můj kamarád měl léta letoucí bolesti zad, když už to dospělo do stadia, že se v noci několik měsíců budil bolestí odhodlal se k vyšetření a konzultaci u největšího českého odborníka na operace páteře prof.Štulíka v Praze.Okamžitě mu byla navržena operace vyhřezlé plotýnky.Kamarád se ale operace obával a tak si řekl, že dokud nebude na vozíku a může chodit, tak na operaci nepůjde. Žil a sportoval dále jako by se nechumelilo a čekal kdy mu v zádech rupne a přestane hýbat nohou .Nyní jsou tomu 2 roky, páteř se uklidnila a kamarád o ní prakticky vůbec neví, normálne běhá, pracuje, jezdí na horském kole, záda sem tam mírně zabolí, ale v podstatě je zcela bez potíží.Jaké to štěstí, že tehdy nezačal polykat homeopatika (anebo zkoušet akupunkturu....)

Nedávno jsem měl možnost shlédnou opravdu zajímavý krátký dokument lékařské televize LancetTV.Jednalo se o záznam z jednotky intentivní péče jedné neurologické kliniky v Německu.Záznam byl publikován jako odstrašující případ pro zdravotníky ,jak NEpostupovat.Na lůžku ležela a byla komplexně monitorována ( EKG, EEG...) mladá slečna přijatá pro opakované záchvaty s bezvědomím .Najednou pacientka zvoní na sestru a pomalu upadá do bezvědomí , na EKG se postupně objevuje tzv.komorová tachykardie ,což může být srdeční arytmie přímo ohrožující život (nikdo se ale na EKG nepodivá) sestra mluví na pacientku, aby ji řekla jak se jmenuje , aby dala ruce před sebe a opakovaně s pacientkou třese. Žádné léky ji nikdo po celou dobu nepodává !!! Mladá slečna začína chrčet ( tzv.gasping) a má známky selhávání oběhu, mele z posledího,...umírá....Celé toto hrozivé divadlo, které je odstrašujícím příkladem jak neodborně se může chovat odborný zdravotnický personál , trvá cca 2-3 minuty .Poté se náhle objevuje na EKG normální srdeční rytmus a slečna se pomalu probere.

Při zhlédnutí tohoto videa jsem se opravdu velmi vyděsil – a to hned 2 x.Poprvé když jsem byl konfrontován se skutečností jak diletantsky se může chovat zdravotnický personál a po druhé , když jsem si uvědomil, co by se asi stalo kdyby té slečně někdo ve 2. minutě záchvatu strčil do pusy homeopatikum. Mohli bychom se brzy dočkat, že klinika IKEM bude zrušena a akutní infarkt myokardu začneme léčit na IKHM ( Institutu Klinické Homeoptické Medicíny) když už ta homeopatie tak perfekně zabírá i na ty nejvážnější akutní stavy.

Vážení a milí - mohl bych takhle pokračovat dále donekonečna a úvést dalších X zcela konkrétních příkladů ze života a praxe.Klasická medicína částečně za popularitu homeopatie může sama, tím, že zapomíná na zásadu "noli tangere "a někdy až příliš často příliš radikálně zasahuje do přirozeného průběhu nemoci (mimochodem toto téma je velice působivě a trefně popsáno ve skvělé knize Samuela Shema – Dům páně) .

Díky tomuto přístupu klasické medicíny pacient pak často:

a) hledá alternativu

b) má pocit, že nemoc musí mít nutně jen jeden směr, který je tudíž nutné zvrátit .

Potíž, je v tom, že tomu tak vůbec není ! Nemoc se nevyvíjí jenom jednim směrem po linii – vznik nemoci – zhoršování nemoci - smrt. Každý organizmus má spoustu mechanizmů jak nemoc buďto zpomalit, anebo její průběh držet na uzdě (průběh jako na houpačce) nebo dokonce nemoc zcela vyléčit.To vše jsou zcela bežné, věci které se odehrávají každodenně v živých organizmech a v těle každého z nás. Většina z nás měla v živote několikrát obyčejnou chřipku, každý z nás ví jak u něj obvykle probíhá, ano - většinou trvá 7 dní bez léčby anebo týden pokud se to snažíme vyležet a nějak léčit...u někoho s vysokou teplotou , u někoho bez ní, někdy se objeví náběh na chřipku , ale najednou je nám po 2-3 dnech líp a je to pryč, jindy se léčba protáhne až na 10-14 dní- prostě podle aktuálních podmínek - jak silný (virulentní) je virus, jak sme na tom aktuálně s imunitou a další a další faktory okolí . Imunita a reparační mechanizmy , to jsou ty zázraky ,které makají když je organizmus napaden nemocí, poškozen a které nás drží při životě.

NE homeopatie, která se jenom přiživuje na placebo efektu a zejména na tom, že organizmus zapojil své vlastní mechanizmy a nad nemocí (na přechodnou dobu nebo trvale) prostě a jednoduše zvítězil.Bez homeopatie anebo klidně s ní.

Ta nehraje roli.

Autor: Janko Pravda | pátek 21.10.2016 17:35 | karma článku: 26.89 | přečteno: 1786x

Další články blogera

Janko Pravda

Naše budoucnost a naše neštěstí

Kdo by nechtěl mát křišťálovou kouli a znát svoji budoucnost ? Nikdo ji nemá, nikdo ji nezná, ale je zde někdo kdo se trefuje velmi přesně.

26.6.2017 v 16:56 | Karma článku: 9.28 | Přečteno: 159 | Diskuse

Janko Pravda

Premiér Sobotka – případ pro psychiatra

Nic ve zlém ! Kytarista Keith Richards celý život chlastá , kouří, fetuje a přesto je v 73 letech stále ve výborné kondici. A tak má věda zájem ho zkoumat jak je to možné, že někdo vydrží (téměř) vše ?

9.6.2017 v 9:14 | Karma článku: 33.64 | Přečteno: 1611 | Diskuse

Janko Pravda

České daně pro kolotočáře

Jak jsem již psal, přebujelé sociální dávky a podpora líných lidí jsou u nás hlavní problém.Ne však jediný.

25.4.2017 v 8:28 | Karma článku: 23.43 | Přečteno: 1141 | Diskuse

Janko Pravda

České daně pro povaleče

Tak to máme konečně černé na bílém.OECD vydala zprávu o zdanění příjmů v ČR které je 8. nejvyšší z 35 nejvyspělejších zemí a fakticky vyšší než ve Švédsku !

24.4.2017 v 9:54 | Karma článku: 36.23 | Přečteno: 1618 | Diskuse

Další články z rubriky Věda

Dana Tenzler

Židovská matka atomové bomby

Říkali jí „židovská matka atomové bomby“ – a to ji zlobilo. Shoda okolností ji připravila o Nobelovu cenu. Uhodnete její jméno? (délka blogu 6 min.)

17.8.2017 v 8:00 | Karma článku: 27.90 | Přečteno: 788 | Diskuse

Libor Čermák

Atomové výbuchy už v prehistorických dobách?

V srpnu si každoročně připomínáme svržení atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki. Je ale možné, že podobné události se už na naší planetě staly někdy v dávnověku? Jsou záhady, které se tomu docela podobají.

17.8.2017 v 5:53 | Karma článku: 24.40 | Přečteno: 983 |

Irena Maura Aghová

Vzdělanost: O výuce dějin

Není mnoho lidí, kteří by se rádi učili dějiny. Jsou důležité? Co nám vlastně říkají a rozumíme jim opravdu? O tom tento článek.

17.8.2017 v 3:49 | Karma článku: 8.41 | Přečteno: 253 | Diskuse

Zdenek Slanina

U jurty seděla dívka - Richarda Feynmana cesta poslední

Richard Feynman, Nobelista za fyziku z r. 1965, i jeden z prvních, kdo uvažovali o nanotechnologiích, vtipný glosátor vztahů vědy a společnosti, měl jeden sen, který si už splnit nestihl.

14.8.2017 v 22:03 | Karma článku: 14.61 | Přečteno: 384 |

Dana Tenzler

Záhadný Sírius – bílá hvězda a bílý trpaslík

Řídí se podle ní i náš dnešní kalendář. Je naším nejbližším a nejlépe prozkoumaným bílým trpaslíkem. Psí hvězda fascinovala už starověké hvězdáře. Fascinovat bude i v budoucnu. (délka blogu 8 min.)

14.8.2017 v 8:00 | Karma článku: 23.56 | Přečteno: 477 | Diskuse
Počet článků 25 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1469

Jsem jeden z vás...A mám pravdu.

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.