Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

cibich

Rozumím tomu dobře ?

Lékaři nechtějí peníze navíc ! Dokonce ani když podíl jdoucí na

zdravotnictví v poměru k  HDP je nižší než ve vyspělých zemích, tedy

české zdravotnictví by více peněz potřebovalo. Lékaři je nežádají.

Chtějí čerpat jenom z toho co v systému je – udělat v něm pořádek...........Tedy udělat pořádek především mezi sebou! Vždyť ředitelé a menežment nemocnic,zdravotních zařízení a pojišťoven jsou převážně MUDr. Tedy jedni doktoři rozhazují peníze a druzí je chtějí pro sebe.

0/0
19.2.2011 14:50

magelan

Re: Rozumím tomu dobře ?

Ano, to je poměrně přesně řečeno. Bohužel zdejší diskutující jsou v drtivě většině na straně těch dkteří to rozhazují a převážně do své kapsy... Zatímco představa že by to mohli ti, co je většinově skutečně léčí mít ve svých platech vyvolává u zdejších diskůtérů děs a hrůzu...

0/0
19.2.2011 19:59

pěnice

Myslím,že na tyhlety trapné bláboly

se ani nedá nic slušného napsat. Raději tedy pomlčím,protože jsem slušně vychovaná.Ředitel,který se chová zodpovědně je podle Vás primitivní? Tak Vy máte teda dost!!!

0/0
19.2.2011 13:31

taras

Re: Myslím,že na tyhlety trapné bláboly

Jste si jistá tou pěnicí, milostivá paní? Věděl bych o jiných opeřencích, kteří by na vás sedli mnohem přiléhavěji.

Ředitel, který z politických důvodů odmítá přijmout zpět zkušeného lékaře a instaluje nedoučené holátko (protože kvalitní doktoři nevisí na ramínkách) je obrazem odporného aroganta, typického člena či sympatizanta ODS. Tihle bezcharakterní a v podstatě hloupí a agresivní mutanti jako by se z Jánského vršku přímo kutáleli.

0/0
19.2.2011 13:55

cibich

Re: Myslím,že na tyhlety trapné bláboly

instaluje nedoučené holátko (protože kvalitní doktoři nevisí na

ramínkách) je obrazem odporného aroganta, typického člena či

sympatizanta ODS........Tomu nerozumím.To měl ředitel čekat,že se pan doktor vrátí z mateřské,nebo co? Výpověď přece znamená,že se nevrátím,že definitivně odcházím. To měl ředitel nechat oddělení stát? Dodržovat zákony je povinnost každého! Měli zvolit jiný způsob protestu,třeba ten,že by do důsledku dodržovali všechna nařízení,kterých už je tolik,že by se systém sám zhroutil.Jenže to by zase neměla žádná PR agentůra zisk. A propos : Výpovědi byly podány přes právníky.Jak má tedy porušit zákon ředitel,aby to eventuelně tito právníci nevyužili proti němu?

0/0
19.2.2011 14:37

taras

Re: Myslím,že na tyhlety trapné bláboly

Ale neznamená nic definitivního, nedělejte nechápavýho. V kontextu s událostmi bylo přece úplně jasné, že se NEJEDNÁ o definitivní odchod, o neodvolatelnou výpověď, ale bylo naopak zcela jasné, že odvolání výpovědí bude záviset na dohodě o platech s ministrem, a tam zase bylo jasné, že se dohodnou, rozvrat v rezortu ministr nepřipustí, pokud není blázen.

Tedy se jedná o typickou zlovolnost modrého ptáka, nainstalovaného ODS do nějaké funkce.

Máte samozřejmě pravdu v tom, že forma protestu měla být jiná, klasický postup přes mzdové vyjednávání a stávku, ale tohle se lékařům dělá špatně, chodit do práce, sedět v pracovně a dívat se na pacienty, jak se svíjej, to by vyžadovalo krutou povahu.

0/0
19.2.2011 15:52

cibich

Re: Myslím,že na tyhlety trapné bláboly

V kontextu s událostmi bylo přece úplně jasné, že se NEJEDNÁ o definitivní odchod,............No výborně! Být jen tak čátečně, nebo napůl těhotná,polomaminko. Už chápu některé nepochopitelné výroky soudů,když se zákon má vykládat tímto způsobem.

0/0
20.2.2011 11:28

jafava

Pana autore, Vy jste přiletěl po mnoha letech z vesmíru?

0/0
19.2.2011 12:38

Petr_La

Výpověď dle odboráři schváleného zákoníku práce

Inu, když mi dá zaměstnanec výpověď, tak musím najít jiného, který mi nahradí toho původního. A když jsem ho našel a uzavřel s ním smlouvu, tak by mne mohli odboráři napadnout, pokud bych ho chtěl vyhodit. Nebo snad nehájí zájmy zaměstnanců? Jak se k tomu pan Engel chce postavit? Vše je dle zákoníku práce, schváleného pod taktovkou odborů za vlády ČSSD.

Nebo snad chtějí doktoři vynucovat na vládě porušení jejich zákona? To už je vyděračství!!!!!!!

0/0
19.2.2011 12:30

Kocourkovský radní

Inu

Janko Pravda...co dodat? Jednoduchý pohled, až moc jednoduchý. Nestojí snad ani  za komentář.

0/0
19.2.2011 11:32

midou

pozn

nebyla celá akce LOK taky truc podnik?:-)

0/0
19.2.2011 11:30

malý david

jestliže má vinohradská nemocnice

už uzavřenou pracovní smlouvu nebo alespoň smlouvu o smlouvě budoucí s novám pracovníkem,pak je vše v naprostém pořádku.Dr. Engel rozhodně najde uplatnění a minimálně 3x větší plat v zahraničí. O to přece také bojoval.

0/0
19.2.2011 11:25

raks

nespletl jste se?

0/0
19.2.2011 11:24

raks

Re: nespletl jste se?

"A za druhé proto, že nám to ukazuje jaké primitivní soupeře má LOK někdy proti sobě"

Není primitivem  ten, kdo si myslí, že ZP práce platí jednostranně?

Uděláte vlastní metodický výklad? Pro Vás platí jiné zákony než pro ostatní občany tohoto státu? Už i ten Rath to pochopil, zkuste to také:-)

0/0
19.2.2011 11:26

nechci vyrusovat

Re: nespletl jste se?

Autore, musím konstatovat, že technika vybavení v nemocnicích se neskutečně zlepšila. Zároveň se ale rapidně zhoršil přístup lékařů k pacientům. Pacient je za hlupáka, když se snaží sdělit lékaři,co jej ukrutně bolí, pan doktor bez zájmu má svoji pravdu ve dveřích pokoje. Maximálně si přečte tabulku v nohách postele pacienta. Že až po několika dnech u ležícího pacienta zpozoruje pokročilý zápal plic - no a co, už je to stará babka, nebudu se s tím párat.Takových případů je mnoho, nikdy žádné zanedbání. Prostě dříve byl lékař milý, náš pan doktor, dnes člověk kšeftující s auty a spěchající na tenis - nerušit. V propouštěcích papírech vždy průběh bez komplikací, i když po banálním, zpackaném zákroku jste 8 dní na JIP. ˇUpadek v chování lékařů, nedáš, nemáš péči. Nebýt sestřiček, nepřežiješ.

RvRv

0/0
19.2.2011 11:40

raks

Re: nespletl jste se?

moje obvodní lékařka, věru hodně přes 60 let, je ze mě nervózní, jelikož si umím změřit tlak doma, mám na to přístroj, a udělám jí v Excelu přehled měření za dva týdny 4 x denně. Také jí vadí, že si umím najít stejný lék na hypertenzi, ale bez doplatku. A vyřešit s ní něco po telefonu, to prostě nejde (web nemá). S každým papírem mezi chřipkaři, a pěkně si vše vysedět. A do důchodu  - ani omylem.:-(

0/0
19.2.2011 11:53

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz