Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

strycek-Joe s.r.o.

Hloupý článek

a je zcela jedno, zda jej napsal inteligent, nebo hlupák. Spousta slov tvoří jen prolog pro závěrečné ideologické návrhy řešení, které jste vyčetl z denního tisku. Dnes to nemohu hodnotit kladně, polepšete se Rv

0/0
27.10.2011 13:49

AntonínP

Je ještě jednodušší způsob.

Odstátnit a nechat zbankrotovat nadbytečné nemocnice (i podle ČLK jich je cca 70).

0/0
27.10.2011 12:36

Z mechu a pazdeří

U nás to bylo podobné

Začínající lékař nastupoval za myslím 17 tisíc, první rok absolvoval kolečko, tj. 3 měsíce chirurgie, 3 měsíce interna, některé obory kratší pobyt atd. Je jasné, že na oddděleních mladý absolvent byl spíš se učit, než že by ho mohli pustit něco dělat. Takže bral myslím slušné stipendium, nyní bylo zvýšené na aspoň 20 tisíc. Což je téměř tolik, kolik berou lidi v průměru. Tzv. průměrný plat většina lidí nebere. Žádné služby, protože doktor, který nic neumí nemůže fungovat jako pohotovost. Po roce se lékař učí na konkrétním oddělení či klinice. Začíná se učit velmi pozvolna, nejdřív se dívá, pak něco podává, pak něco operuje, ale pod dohledem. Po cca 5 letech (dle oboru, i chirurgie po 6) může lékař získat atestaci. Ale i před ní už zčásti léčí a dle toho se odvíjí plat.

Průměrný plat všech lékařů v nemocnicích je nyní 60 tisíc. V tom jsou i mladí lékaři, co berou 20 tisíc, ale i ti starší, co si se službami přijdou na víc.

Ale v principu tu souhlasím. Skutečně špičkový lékař tu zas tak

0/0
27.10.2011 12:09

Z mechu a pazdeří

Re: U nás to bylo podobné

zaplacen není. Ten ovšem nebude brát 60 tisíc, ale více. Specialista mívá často funkci primáře či vedoucího lékaře. Takže bude platově výše. Krom toho má soukromou praxi. Právě ti plastičtí chirurgové, na klinice operuje na vzp, pak další úvazek na vlastní "klinice". Zde se účtují podstatně jiné částky. Zvětšení prsou za necelé 2 hodiny přes 20 tisíc, banální obřízka - minimálně za 10 tisíc, ale klidně za 15 či víc. Ta trvá max. půl hodiny. Podobné sazby jsou u operace varixů v rámci jednodenní chirurgie, i zavedení piercingu je zpoplatněno slušně, byť jde o záležitost dvou minut.

Méně přičinlivý obvodní doktor inkasuje od vzp v průměru 120 tisíc, z toho zaplatí sestru, nájem ordinace a zbytek je jeho. To vše za 4 hodiny denně, pojištovně vykazuje 5 hodin, ale poslední hodina je jako pohotovost.

Takže si myslím, že doktoři si zle nežijí. Mladí nedřou tolik jak v USA, asi ti praktici většinou taky ne. Na dovolenou v Karibiku to není z jiných důvodů, platy celkově máme nižší než v USA.

0/0
27.10.2011 12:17

delora

Re: U nás to bylo podobné

To jste mě rozesmál, vážně. Jsem mladý lékař velmi nedávno po dostudování a sloužím sama, bez atestovaného v baráku... stejně jako skoro všichni moji kamarádi z ročníku... věřte nevěřte, v práci se nedívám, chodím na ambulanci, pokud sama nevím, poradím se starším, pokud vím, rozhodnu sama, chodím na sál, kde se nekoukám, nepodávám (to dělá instrumentační sestra, víme) a po pár měsících v práci mám za sebou několik (jasně, že těch nejjednodušších) operačních výkonu, pravda, dozoroval mi u nich starší, a podobně jsou na tom všichni, co dělají operační obor... až budu na kolečku na interně (ne, tím se fakt nezačíná, na stáž se chodí, až když primář dovolí), budu mít sama na starosti svých x pokojů a denně 5 minut, kdy je budu moct probrat s internistou... mladý doktor se v práci učí prací, ne čučením na to, jak někdo jiný pracuje a to, co dostává, je zasloužený plat, ne stipendium... což vám sice asi nevysvětlím, ale aspoň jsem to zkusila

0/0
28.10.2011 18:17

oldiess

Jen abyste byl opravdu jedním z nás

a nebyl dalším fejkovým blogerem;-D

"Jsem jeden z Vás... Pozn. k diskusím : vzhledem k tomu, že mnohé z příspěvků v diskusích pod blogy jsou tak „kvalitní“ , že nestojí ani za přečtení, nehodlám se zatím do diskusí zapojovat. Pokud si je někdo jistý, že jeho komentář je rozumný, slušný a rád by o něm se mnou diskutoval"

Jinak mějte na vědomí, že Dr. Pomahač je absolutní výjimkou, a prostě ne každý lékař je schopen podstoupit to, co udělal on včetně všeho odříkání, tak jako ve sportu se stane mistrem světa vždy jen jeden. Podobně jak třeba Vy jste jistě budoucí absolutní špičkou mezi blogery, a i proto se nehodláte "zatím do diskusí zapojovat" - proč také ztrácet čass s plebsem, že ano.:-)

0/0
27.10.2011 11:40

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz